WEŁNA MINERALNA JEST MATERIAŁEM IZOLACYJNYM POPRAWIAJĄCYM KOMFORT AKUSTYCZNY POMIESZCZEŃ.

Bardzo dobrze pochłania dźwięki i dlatego – w odróżnieniu od innych materiałów izolacyjnych – świetnie nadaje się do wyciszania ścian działowych i stropów międzykondygnacyjnych. Wełna pozwala wyciszyć pomieszczenie od niechcianych dźwięków dochodzących zarówno z wewnątrz budynku (np. hałaśliwy sąsiad), jak i z zewnątrz (np. auta, szczekający pies).

Obecnie na rynku polskim pojawia się dość dużo wyrobów izolujących termicznie, których producenci deklarują, że mają one właściwości izolacji akustycznej. Niestety, wiele z tych deklaracji to nadużycie czy wręcz wprowadzanie klienta w błąd.

Materiał, aby izolować akustycznie, musi mieć specjalną budowę. Taką strukturę ma wełna mineralna szklana i skalna, która składa się z włókien i doskonale pochłania fale dźwiękowe. I dlatego właśnie producenci wyrobów z wełny mineralnej deklarują właściwości pochłaniania dźwięku wskaźnikiem AW. Jest to unikalny parametr dla produktów do izolacji akustycznej. Ale oprócz pochłaniania dźwięku, która to cecha jest wykorzystywana w sufitach podwieszanych czy panelach ściennych, produkty z wełny mineralnej zapewniają też odpowiednią izolacyjność akustyczną ścian działowych, ścian zewnętrznych, dachu, podłóg czy kanałów wentylacyjnych.