To mit. Wełna mineralna nie jest dla kun materiałem do budowy gniazd.

Zdarza się, że kuna rodzi pod dachem młode, chcąc dla swojego potomstwa znaleźć bezpieczne miejsce. Jednak nie gniazduje tam długo i po kilku dniach przenosi potomstwo do nory ziemnej, która jest naturalnym miejscem jej schronienia.

Wełna mineralna, jako wyrób w 90-95% składający się z surowców mineralnych, jak szkło, piasek kwarcowy czy też materiały skalne jak bazalt czy gabro, nie jest pożywieniem dla zwierząt. Żaden ze składników wełny nie jest substancją czy związkiem, który mógłby być dla nich „wabikiem”. Kuny, które mogą przedostać się do przestrzeni dachu, nie rozróżniają wełny mineralnej od innych materiałów ociepleniowych, zatem ich ewentualna obecność w dachu lub innej części budynku z pewnością nie jest spowodowana wyborem materiału.

Zdając sobie sprawę z tego, że nasze poddasze może stać się atrakcyjnym miejscem dla kuny, warto już na etapie budowy zastanowić się jak jej uniemożliwić dostanie się do przestrzeni poddasza lub ją zniechęcić do odwiedzin. Wybór rodzaju materiału ociepleniowego nie będzie miał dla kuny żadnego znaczenia.