MIWO wygrało sprawę sądową

1 marca 2023

Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej MIWO informuje, że wygrało w pierwszej instancji proces sądowy przeciwko spółce Xpand EuroGroup Sp. z o.o. Sp.k., administratorowi strony internetowej eopin.org Europejskiej Organizacji Poliuretanowych Izolacji Natryskowych.

Sąd orzekł, że na tej stronie internetowej rozpowszechniane są informacje błędnie sugerujące przeciętnemu odbiorcy, że pianka PUR ma lepsze i skuteczniejsze od wełny mineralnej właściwości termoizolacyjne. Materiał zatytułowany „Ocieplenie poddasza pianką a wełną mineralną‟ – zamieszczony przez spółkę Xpand EuroGroup Sp. z o.o. Sp.k. w sposób świadomy i zawiniony – porównujący odporność ogniową wełny mineralnej i piany poliuretanowej PUR, ich trwałość w czasie, właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej i montażu, został uznany przez Sąd w większości za nieprawdziwy i wprowadzający w błąd.

Zgodnie z wyrokiem, spółka Xpand EuroGroup jest zobowiązana do:
​ – usunięcia tego przekazu ze strony i zaniechania rozpowszechniania go w jakikolwiek sposób,
​ – pokrycia wszystkich kosztów sądowych (w kwocie ponad 40.000 złotych),
​ – zamieszczenia stosownego oświadczenia z przeprosinami dla MIWO na dwóch swoich stronach internetowych, tak aby to oświadczenie wyświetlało się jako pierwsza informacja, dobrze widoczna dla każdego użytkownika.

Wyrok nie jest prawomocny i przysługuje od niego apelacja.

Stowarzyszenie MIWO od wielu lat stara się przeciwdziałać nieuczciwej konkurencji. Prowadzi działania, które mają ograniczyć rozpowszechnianie nieprawdziwych treści dotyczących właściwości materiałów izolacyjnych. W przypadkach, które w sposób szczególny naruszają zasady równej konkurencji, rozważane są także pozwy sądowe.

AKTUALNOŚCI
liniawelna mineralna
AKTUALNOŚCI - kliknij po więcej