MIWO wygrało sprawę sądową

1 marca 2023

Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej MIWO informuje, że wygrało w pierwszej instancji proces sądowy przeciwko spółce Xpand EuroGroup Sp. z o.o. Sp.k., administratorowi strony internetowej eopin.org Europejskiej Organizacji Poliuretanowych Izolacji Natryskowych.

Sąd orzekł, że na tej stronie internetowej rozpowszechniane są informacje błędnie sugerujące przeciętnemu odbiorcy, że pianka PUR ma lepsze i skuteczniejsze od wełny mineralnej właściwości termoizolacyjne. Materiał zatytułowany „Ocieplenie poddasza pianką a wełną mineralną‟ – zamieszczony przez spółkę Xpand EuroGroup Sp. z o.o. Sp.k. w sposób świadomy i zawiniony – porównujący odporność ogniową wełny mineralnej i piany poliuretanowej PUR, ich trwałość w czasie, właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej i montażu, został uznany przez Sąd w większości za nieprawdziwy i wprowadzający w błąd.

Zgodnie z wyrokiem, spółka Xpand EuroGroup jest zobowiązana do:
​ – usunięcia tego przekazu ze strony i zaniechania rozpowszechniania go w jakikolwiek sposób,
​ – pokrycia wszystkich kosztów sądowych (w kwocie ponad 40.000 złotych),
​ – zamieszczenia stosownego oświadczenia z przeprosinami dla MIWO na dwóch swoich stronach internetowych, tak aby to oświadczenie wyświetlało się jako pierwsza informacja, dobrze widoczna dla każdego użytkownika.

Wyrok nie jest prawomocny i przysługuje od niego apelacja.
Aktualizacja – 15.06.2023 r. – Spółka Xpand EuroGroup nie złożyła apelacji. Wyrok sądu się uprawomocnił.

Stowarzyszenie MIWO od wielu lat stara się przeciwdziałać nieuczciwej konkurencji. Prowadzi działania, które mają ograniczyć rozpowszechnianie nieprawdziwych treści dotyczących właściwości materiałów izolacyjnych. W przypadkach, które w sposób szczególny naruszają zasady równej konkurencji, rozważane są także pozwy sądowe.

AKTUALNOŚCI
liniawelna mineralna
AKTUALNOŚCI - kliknij po więcej