Co stoi za solidnością i jakością wyrobów?

22 lipca 2016

Rzetelność produkujących je firm. To, w jaki sposób inwestują w rozwijanie swoich produktów, jakie mają podejście do klientów, pracowników, otoczenia, jak są zaangażowane w zrównoważony rozwój.

W MIWO – Stowarzyszeniu Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej skupione są właśnie takie firmy, pięciu czołowych producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej. To liderzy na polskim i światowym rynku materiałów izolacyjnych: Isover, Knauf Insulation, Paroc, Rockwool i Ursa.

Firmy zrzeszone w stowarzyszeniu MIWO zatrudniają w Polsce bezpośrednio 2,5 tysiąca pracowników, ale także współpracują z wieloma firmami podwykonawczymi i w ten sposób tworzą kilka tysięcy dodatkowych miejsc pracy. Posiadają 5 fabryk produkujących 8 milionów metrów sześciennych wełny mineralnej rocznie.

W ciągu kilkunastu lat firmy MIWO zainwestowały w Polsce ponad 3 miliardy złotych, tworząc nowoczesne zakłady, proekologiczne linie produkcyjne i technologie oraz miejsca pracy, szczególnie na terenach, gdzie jest trudno o zatrudnienie.

Wyroby z wełny mineralnej szklanej i skalnej są nie tylko doskonałą izolacją cieplną, ale również akustyczną, i co bardzo ważne, są niepalne. Tylko wełna mineralna, spośród wszystkich materiałów izolacyjnych, skupia w sobie te trzy cechy jednocześnie.

Zapewne dlatego niektórzy producenci innych izolacji próbują przedstawić wełnę mineralną w złym świetle. Wobec pojawiających się nieprawdziwych informacji o wełnie mineralnej, przypominamy jak jest naprawdę. Stowarzyszenie MIWO odnosi się w szczególności do reklamy produktów Thermano i przedstawia rzetelne porównanie tych produktów z wyrobami z wełny mineralnej w pięciu różnych aplikacjach budowlanych.

Pokazujemy fakty, a ocenę pozostawiamy zainteresowanym.
 

Porównanie izolacji - koszty, docieplenia, warstwa
Tabela po kliknięciu powiększa się.

AKTUALNOŚCI
liniawelna mineralna
AKTUALNOŚCI - kliknij po więcej