Klienci narażeni na manipulację

23 maja 2016

W ostatnim czasie można zaobserwować nasilenie nierzetelnych działań reklamowych niektórych producentów oraz wykonawców wytwarzających i stosujących wyroby PIR/PUR, szczególnie w postaci natryskiwanych pianek. Najczęściej te reklamy i działania komunikacyjne polegają na zestawianiu wyrobów PIR/PUR z wełną mineralną w sposób skrajnie nierzetelny i nieprawdziwy.

Takie porównania nie tylko wprowadzają w błąd klientów, ale także są sprzeczne z dobrymi obyczajami biznesowymi i ochroną konkurencji. Reklama produktów i usług powinna być rzetelna, a informacja przekazywana klientom – prawdziwa. Jednak nie zawsze ma to miejsce na polskim rynku. Wiele jest takich przykładów nieprawdziwych porównań, które można znaleźć na stronach internetowych producentów i wykonawców PIR/PUR, ale również w ich materiałach promocyjnych czy na portalu youtube. Takie działania mogą narazić klientów na wybór izolacji niedostosowanej do ich potrzeb, a tym samym na dodatkowe koszty.

Dlatego MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej postanowiło zapewnić rzetelną informację, która ma zapobiec dalszemu stosowaniu nieuczciwych praktyk. Eksperci MIWO sporządzili tabele porównawcze materiałów izolacyjnych w zakresie takich cech jak: izolacja cieplna, odporność ogniowa i klasa reakcji na ogień, właściwości akustyczne, trwałość, właściwości mechaniczne oraz wpływ na zdrowie. Dane zawarte w tabelach zostały zebrane na podstawie najlepszej wiedzy ekspertów oraz danych deklarowanych przez polskich producentów izolacji w ich materiałach informacyjnych.

Stowarzyszenie MIWO skupia pięciu czołowych producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej, którzy są liderami na polskim i światowym rynku materiałów izolacyjnych: Isover, Knauf Insulation, Paroc, Rockwool i Ursa. Firmy MIWO posiadają w Polsce 5 fabryk, które produkują 8 milionów metrów sześciennych wełny mineralnej rocznie i zatrudniają 2,5 tysiąca pracowników.


Zapraszamy do przeczytania rzetelnych porównań materiałów izolacyjnych dostępnych na polskim rynku. Materiały dostępne są na naszej stronie w zakładce "Porównanie izolacji".


 

 

AKTUALNOŚCI
liniawelna mineralna
AKTUALNOŚCI - kliknij po więcej