MIWO PRZYZNAŁO NAGRODĘ „AMBASADOR IZOLACJI 2017”

12 października 2017

Podczas uroczystości z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej została wręczona nagroda AMBASADOR IZOLACJI 2017. Otrzymała ją Krajowa Agencja Poszanowania Energii.

Uroczystość z okazji 20-lecia Stowarzyszenia odbyła się 3 października 2017 roku. Było to spotkanie branży izolacji, a wśród gości znaleźli się między innymi przedstawiciele politechnik i instytutów naukowych, mediów, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń branżowych.

Spotkanie było dobrą okazją do wręczenia jubileuszowej nagrody AMBASADOR IZOLACJI 2017 ufundowanej przez Stowarzyszenie. Za wieloletnie działania na rzecz efektywności energetycznej budynków, a co za tym idzie na rzecz ochrony środowiska, uhonorowano Krajową Agencję Poszanowania Energii. Nagrodę odebrał Zbigniew Szpak, prezes zarządu KAPE.

Jak efektywność energetyczna budynków wpływa na komfort naszego życia i oszczędzanie pieniędzy? Jaka jest rola izolacji w kontekście gospodarki kraju? To świetnie pokazuje instytucja, która efektywność energetyczną i poszanowanie energii ma w swojej misji. Krajowa Agencja Poszanowania Energii już w latach 90. organizowała różne działania skierowane do decydentów różnych szczebli administracyjnych w celu zwiększenia świadomości w zakresie oszczędzania energii i ma w tym ogromne zasługi – powiedziała Maria Dreger, sekretarz zarządu MIWO, wręczając nagrodę.

Jakie jest znaczenie izolacji w budynku wie każdy, kto mieszkał w nieocieplonym, lub słabo ocieplonym domu. Ani zimą, ani latem nie odczuwa się komfortu, a koszty ogrzewania takiego domu są ogromne. Efektywność energetyczna budynków powinna zaczynać się od ograniczenia strat ciepła, co można uzyskać m.in. dzięki izolacji. Dopiero kolejny etap to usprawnienie lub wymiana systemów dostarczających ciepło, a wszystko po to, by były widoczne wymierne efekty ekonomiczne, środowiskowe i lepszy komfort życia.

Przyznając nagrodę AMBASADOR IZOLACJI 2017 mieliśmy na uwadze propagowanie roli izolacji dla oszczędzania energii. Na rynku jest wiele wyrobów i wełna mineralna również ma swoje ważne miejsce, szczególnie tam, gdzie dla inwestora liczy się akustyka czy bezpieczeństwo pożarowe – dodała Maria Dreger.

Nagroda jest dla mnie symboliczna, bo została uhonorowana niezależna firma konsultingowa, która od wielu lat działa na bardzo trudnym rynku w oparciu o własną wiedzę i kompetencje. Współpracując z wieloma podmiotami, instytutami naukowo-badawczymi dbamy o takie tworzenie otoczenia prawnego i biznesowego, by firmy mogły działać świadomie i stabilnie. Kiedyś zajmowaliśmy się głównie efektywnością energetyczną w przemyśle, ale dostrzegliśmy również ogromny potencjał w budownictwie. Zatrudniamy ponad 80 osób i cały czas się rozwijamy, ostatnio uzupełniając nasze kompetencje o doświadczenie i wiedzę architektów, którzy skupiają się na budownictwie energooszczędnym – powiedział Zbigniew Szpak, prezes zarządu KAPE.

 

AKTUALNOŚCI
liniawelna mineralna
AKTUALNOŚCI - kliknij po więcej