Pokazujemy fakty, a ocenę zostawiamy zainteresowanym

5 września 2016

Wyroby z wełny mineralnej są nie tylko doskonałą izolacją cieplną, ale również akustyczną, i co bardzo ważne, są niepalne. Tylko wełna mineralna, spośród wszystkich popularnych materiałów izolacyjnych, skupia w sobie te trzy cechy jednocześnie.

Może dlatego niektórzy producenci innych izolacji próbują przedstawić wełnę mineralną w złym świetle. Wobec pojawiających się nieprawdziwych informacji o wełnie mineralnej, trzeba powiedzieć jak jest naprawdę. Stowarzyszenie MIWO odnosi się w szczególności do reklamy produktów Thermano i przedstawia rzetelne porównanie tych produktów z wyrobami z wełny mineralnej w pięciu różnych zastosowaniach budowlanych, związanych z ociepleniem: dachu skośnego, dachu płaskiego, podłogi pływającej, zewnętrznej ściany warstwowej i budynku gospodarczego. Okazuje się, że na przykład w izolacji dachu skośnego, wyrób z wełny mineralnej w porównaniu z produktem Thermano jest łatwiejszy w montażu i tańszy w transporcie oraz dużo tańszy, gdy porównujemy cenę za jednostkę oporu cieplnego, czyli praktycznie koszt uzyskania określonych oszczędności dzięki zastosowaniu izolacji. Co ciekawe, deklarowane właściwości cieplne wyrobów tej marki, przedstawione zgodnie z wymaganiami  norm, są obecnie gorsze od 3 do 8% od prezentowanych na stronie internetowej Thermano do lipca 2016 r. 

Dach skośny

Super-Mata 100 mm z wełny szklanej

Thermano Top 100 mm

Wyrób niepalny

Wyrób palny

Sprężysta mata – łatwiejszy montaż, mniej odpadów

Twarde płyty – trudniejszy montaż, więcej odpadów

Produkt skompresowany – 3,43 m3 kubatury transportowej to aż 22 rolki z 118,8 m2 produktu – tańszy transport

Produkt sztywny – objętość 3,46 m3 to tylko jedna paczka z 33,92 m2 produktu – droższy transport

Ciężar – 22,5 kg/m3

Ciężar – 32 kg/m3

Cena za jednostkę oporu cieplnego – 25,50/3,03=8,41 zł za 1 W/m2K

Cena za jednostkę oporu cieplnego – 52,68/4,35=12,11 zł
za 1 W/m2K

 

Podobnie jest w czterech pozostałych porównywanych aplikacjach: dach płaski, podłoga pływająca, ściana warstwowa czy budynki gospodarcze. Pokazujemy fakty, a ocenę zostawiamy zainteresowanym. Wystarczy zobaczyć szczegółowe tabele z porównaniami zamieszczone  na stronie internetowej stowarzyszenia MIWO.

https://miwo.pl/wp-content/uploads/2016/07/tabela_izolacje.png

AKTUALNOŚCI
liniawelna mineralna
AKTUALNOŚCI - kliknij po więcej