O ulgach budowlanych na BUDMIE

10 lutego 2017

Podczas tegorocznych targów Budma w Poznaniu przedstawiciele izb gospodarczych i stowarzyszeń budowlanych przekazali Andrzejowi Adamczykowi, ministrowi infrastruktury i budownictwa, oraz Tomaszowi Żuchowskiemu, podsekretarzowi stanu w MIiB analizę i rekomendacje w zakresie wpływu wprowadzenia ulgi remontowo-budowlanej na koniunkturę w budownictwie. Stowarzyszenie MIWO jest jednym ze stowarzyszeń zaangażowanych w tę inicjatywę.


Zdaniem branży budowlanej, ulga remontowo-budowlana znacznie poprawiłaby koniunkturę w budownictwie oraz przyczyniłaby się do uszczelnienia systemu podatkowego i istotnego ograniczenia szarej strefy. Ulga to instrument, dzięki któremu polskie budownictwo będzie mogło rozwijać się w sposób bardziej dynamiczny.

Opłaca się wspierać budownictwo. Każda złotówka zainwestowana w tym sektorze wraca w sposób zwielokrotniony do budżetu państwapowiedział minister Andrzej Adamczyk.

Minister Andrzej Adamczyk

Budownictwo potrzebuje koniunktury, a posłuży temu wprowadzenie ulgi remontowo-budowlanej. Jest to również sposób na zachęcenie inwestorów do przeprowadzenia modernizacji budynków pod kątem ich energooszczędności, a to jest również niezwykle ważne dla ochrony środowiska naturalnego i poprawy stanu powietrza – powiedział Paweł Babij, prezes Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.

Branża budowlana jest jedną z podstawowych gałęzi gospodarki. Aby w pełni wykorzystać potencjał tego sektora, należy wykorzystać bodźce pobudzające koniunkturę. Wpłynie to na wzrost popytu na wyroby i usługi budowalne oraz zapewni większe wpływy do budżetu. Taki trend pokazała tzw. duża ulga budowalna, która obowiązywała w latach 1997-2001 – podkreśliła Małgorzata Walczak-Gomuła, prezes ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

W skład grupy organizacji rekomendujących wprowadzenie ulgi wchodzą: Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, Związek Polskie Okna i Drzwi, MIWO -Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, Stowarzyszenie Producentów Betonów, SIPUR – Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR.

Przekazanie raportu.


Raport „Wpływ ulgi budowlanej na koniunkturę w budownictwie” przygotowany został przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

 

 

AKTUALNOŚCI
liniawelna mineralna
AKTUALNOŚCI - kliknij po więcej