MIWO patronem programu rewitalizacji polskich miast „Metamorfozy”

10 lutego 2016

Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej jest patronem programu rewitalizacji polskich miast „Metamorfozy” zainicjowanego przez miesięcznik „Builder”. Celem akcji jest informowanie i prowadzenie edukacji na temat możliwości rewitalizacji obszarów miejskich. Informacje kierowane są zarówno do beneficjentów środków z nowej perspektywy finansowej, jak i wszystkich uczestników procesów inwestycyjnych.

Pokazywanie dobrych wzorców – udanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych w miastach to również promocja najlepszych rozwiązań, które mają wpływ na sukces przedsięwzięcia. Miesięcznik „Builder” prezentuje nie tylko aspekty wiedzy technicznej, ale także prowadzi edukację i promocję w zakresie nowoczesnych rozwiązań materiałowych i technologicznych, które będą służyć wykreowaniu atrakcyjnych projektów oraz ich realizacji.

Program dotyczy także kompleksowej rewitalizacji obszarów zabudowy mieszkaniowej, w tym wzniesionej w systemie wielkopłytowym. To wciąż aktualne wyzwanie, z którym muszą się zmierzyć lokalne władze czy spółdzielnie mieszkaniowe. Będzie to możliwe dzięki funduszom unijnym zagwarantowanym w Regionalnych Programach Operacyjnych dla poszczególnych województw na lata 2014-2020. Działania modernizacyjne przyniosą poprawę efektywności energetycznej budynków.

AKTUALNOŚCI
liniawelna mineralna
AKTUALNOŚCI - kliknij po więcej