MIWO poleca konferencję infoENERGIA 2017

23 stycznia 2017

Stowarzyszenie MIWO jest partnerem branżowym targów i konferencji efektywności energetycznej infoENERGIA 2017

Hasło „Efektywność energetyczna to największe dostępne na Ziemi źródło energii” przyświeca organizatorom targów i konferencji infoENERGIA 2017, które odbędą się w dniach 23 – 24 lutego 2017 roku w Katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Celem tego wydarzenia jest pokazanie potencjału tkwiącego w efektywności energetycznej oraz upowszechnienie najnowszych propozycji i sprawdzonych rozwiązań w tym zakresie.

Targi i konferencja zostały objęte honorowymi patronatami:  Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Katowice,  Śląskiego Związku Gmin i Powiatów i WFOŚiGW w Katowicach. Patronaty branżowe sprawuje szereg stowarzyszeń i izb, między innymi MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej.

Targi będą czynne w dniach 23 -24 lutego 2017 roku codziennie od 9.00 do 17.00.

Konferencja infoENERGIA 2017 zapowiada się jako miejsce prezentacji najnowszej, praktycznej wiedzy i rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej, a także wymiany doświadczeń. Konferencja rozpocznie się sesją inauguracyjną z udziałem prof. Jerzego Buzka, Premiera RP w latach 1997-2001, Przewodniczącego PE 2009-2012, Posła do Parlamentu Europejskiego od 2004 roku oraz władz samorządowych aglomeracji śląskiej.

Jeden z bloków tematycznych konferencji dotyczy efektywności energetycznej budynków, m.in. ich termomodernizacji i racjonalizacji energetycznej. W tej sesji pojawi się bardzo aktualny temat, przygotowany przez Instytut Ekonomii Środowiska „Wpływ budynków jednorodzinnych na jakość powietrza w Polsce”. By zmniejszyć smog, pojawiający się w naszym kraju co roku, należy w pierwszej kolejności skupić się na takich działaniach, które ograniczą zużycie energii potrzebnej do ogrzania domów. Najlepszą metodą by spalać mniej paliwa, a jednocześnie by w domu było ciepło, jest zadbanie o właściwe ocieplenie budynków. Pamiętajmy, że najtańszą energią jest energia zaoszczędzona.

Udział w Konferencji jest bezpłatny, z tym, że należy się wcześniej zarejestrować na stronie targów www.infoenergia.com.pl.

Program konferencji znajdziesz TUTAJ

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.infoenergia.com.pl

 

 

AKTUALNOŚCI
liniawelna mineralna
AKTUALNOŚCI - kliknij po więcej