Wilgoć a bezpieczne materiały izolacyjne

Zawilgocone materiały budowlane tracą swoje właściwości izolacyjne. Wzrasta współczynnik przewodzenia ciepła materiałów budowlanych, a co za tym idzie zwiększają się straty ciepła w budynku. Jak powinna wyglądać kontrola wilgotności w budynku, a także czym jest wilgoć z punktu widzenia izolacji? Zapraszamy na spotkanie z Adamem Buszko, ekspertem MIWO – Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej.

 

Czym jest wilgoć i jakie są mechanizmy jej występowania? Jakie szkody może wywołać wilgoć? Jak powinna wyglądać kontrola wilgotności w budynku, a także czym jest wilgoć z punktu widzenia izolacji? W końcu jak wełna mineralna reaguje na wilgoć? Uzyskamy odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Ponadto Adam Buszko przedstawił badania niezależnego instytutu VTT – Centrum Badań Technicznych z Finlandii na temat właściwości wilgotnościowych wełny mineralnej. Badano, czy wełna absorbuje wilgoć z powietrza, jak zachowuje się para wodna w izolacjach z wełną mineralną, czy jest niezbędna bariera paroizolacyjna oraz czy izolacja z wełny mineralnej traci swoje właściwości. Warto sprawdzić, co mówią niezależne badania.

Webinarium zostało przeprowadzone we współpracy z Muratorplus.pl.